Jsme to co jíme.


Je důležité vědět o nebezpečí "diety"!

Pojem dieta dnes zná asi každý. Představujeme si za tím určité omezení v jídle. Nejvíc známé jsou redukční diety. Při běžných dietách,kdy snížíte množství jídla, snížíte přívod kalorií, dochází součastně ke snížení dodávky mikroživin a k poruše rovnováhy v těle. Začne se objevovat podrážděnost, nesoustředěnost, bolesti hlavy a celková únava. Zkrátka na člověku je vidět, že drží dietu. Při nedostatku potřebných bílkovin ve stravě, dochází k odbourávání vlastní svaloviny, která se při opakovaném přibrání na hmotnosti nahradí tukem a člověk v konečném důsledku vypadá ještě hůř.

Pokud snížíte dávku jídla, tělo zpomaluje metabolizmus, nebo trpí nedostatkem energie. Po určitém čase je potřeba mikroživin tak naléhavá, že se víc neovládnete a dietu vzdáte.

Když se vám i podařilo nějaké kilogramy shodit, nemáte sílu hmotnost udržet a ztracené kilogramy se rychle vrátí ( JO-JO EFEKT ).

Tuky v těle jsou skladištěm odpadových látek. Spálením tuků v těle se uvolňují toxické látky, které velmi zatěžují ledviny a často se díky těmto dietám, zvlášť, když jste nepili dostatek tekutin, zvyšuje krevní tlak a objevují se různé zdravotní problémy.

Další problém klasických diet je v tom, že součastně snížíme i dávku nenasycených mastných kyselin, které jsou velmi důležité pro pružnost spojového tkaniva a pokožky, čímž dochází k ovinutí pokožky a svalstva při váhových úbytcích.

Právě tyto důvody jsou všeobecně považovány za zdraví škodlivé, když dojde k většímu váhovému úbytku jen formou snížení jídla.

Pocit hladu a o co jde?

Je to potřeba těla, které žádá výživu. Když se dobře najíte, ale jedli jste jídlo bez mikroživin, pocit hladu se rychle vrátí a objevují se choutky. Když při dietách silou vůle hlad překonáte, snížíte dávku kalorií, ale i mikroživin. Tělo se dostane do stavu velkého nedostatku mikroživin, navíc se hromadí odpad uvolněný z tukových tkaniv a ukládá se v ledvinách, dojde k výkyvům krevního tlaku a poruchám funkce různých systémů těla.

Dnes již známe způsob jak se zbavit nadváhy bez rizika rozvoje chorob, a naopak se zlepšením celkového zdravotního stavu.

Pokud dokážeme dodat tělu všechny potřebné živiny ve správném poměru a ve využitelné formě a když dokážeme vyčistit tělo od odpadových produktů a součastně snížit přívod kalorií, dosáhneme neuvěřitelný výsledek ideální úrovně hmotnosti a celkového zdravotního stavu.

 

Na světě už existuje takovýto program. Má za sebou více jak 33 let zkušenosti a stává se součástí života stále většího počtu lidí na celém světě

Nevhodná strava: To, co jíte, má velký vliv na vaše zdraví. Nevhodná strava je příčinou třetiny všech onemocnění. Jezte vyváženou a dostatečně pestrou stravu – jezte tolik, aby vaše váha byla přiměřená vaší výšce. Základem vašeho jídelníčku mají být celozrnné obilniny, pestrý výběr ovoce a zeleniny, jídla s nízkým obsahem tuků, cukrů, soli a cholesterolu.

  

Nastartujte"Váš den tím správným způsobem, protože mnohdy to, jak se přes den stravujeme, je jenom výsledkem naší snídaně